0.00
0.00

אין מוצרים בעגלת הקניות.

לימודים אונליין

במציאות שבה כל העולם נמצא באינטרנט, זה רק טבעי שהלימודים האקדמיים יעברו גם כן לשם. עשר השנים האחרונות הביאו איתן קפיצה משמעותית בכל הנוגע לצריכת כמות ואיכות הידע, ונראה כי היד עוד נטויה. מחקרים שנעשו על תלמידי בתי ספר וסטודנטים בקולג' בארצות הברית, מראים כי אחוז המשתמשים בקורסי אונליין עולה מידי שנה. המכללות והאוניברסיטאות החלו להציע קורסים אינטרנטיים כחלק מתכנית הלימודים ונראה כי רוב התארים היום לא פוסחים על האפשרות הדיגיטלית החדשה שהביאה איתה המאה ה 21.

אין זה מפתיע שהעולם מתקדם בקצב הטכנולוגיות החדשות, והשימוש בקורסים האינטרנטיים עולה מידי שנה. היתרונות ללימודים וירטואליים מתאימים לכולם והופכים את הלמידה לאישית יותר. סקרים, חוות דעת ומסקנות שעלו ממחקרים אחרונים מקבצים את יתרונות הלמידה הויראלית ל 4 עיקריים:

נוחות

תלמדו בזמן שלכם ובמקום שלכם. קורסי אונליין מאפשרים למידה בכל שעות היממה, היכן שרק תרצו. בניגוד ללימודים פרונטליים, בהם לא קיימת האפשרות לבחור את שעות השיעורים ומיקומם, האינטרנט גמיש לחלוטין בכל הנוגע לאופן הלמידה שלכם.

זמינות

קורסים דיגיטליים זמינים עבור הסטודנטים 24/7. לכן, ניתן לצפות בכל הסרטונים כמה שרק תרצו ולהאזין לאותו הסבר כמות אינסופית של פעמים. מורים ומרצים אינם נכללים בקטגוריית "המקצועות הזמינים בעולם", וכמובן מסיבה מסויימת. בן אדם אחד לא יכול להתפנות למענה על שאלות עבור עשרות או מאות של תלמידים. זהו מודל נידון לכישלון שאינו קיים בלמידה האינטרנטית. קורסי אונליין מציעים זמינות מירבית, כל הזמן.

כסף

לימודים הם לא עניין זול, ובטח שלא בעידן שבו כל תפקיד משמעותי דורש לפחות תעודת תואר ראשון. לא תמיד קיימת בפנינו האופציה לצלוח את הלימודים ללא עזרה מבחוץ כדוגמת שיעורים פרטיים ולימודים בקבוצות. קורסים אינטרנטיים זולים יותר משיעורים פרטיים וממש כמו שהמורה הפרטי לא יכול להיות זמין כל הזמן, גם כאן הערך המוסף שלהם נותן לנו אופציה להקשיב לאותו שיעור שוב ושוב, עד שנגיע להבנה מוחלטת.

  1. קצב אישי

ההרצאות בגופים האקדמיים לא מתאימות לכולם ומנציחות את מה שיודעים כבר מזמן – שיטת השבלונה לא עובדת. למידה היא דבר אינדיבידואלי והיא יעילה ביותר, כשהיא נעשית בקצב אישי. רמת ההבנה, הקשב והריכוז משתנים מאדם לאדם ובהכרח לא מגיעים למקסימום בכיתה עם 40 או 400 מבולבלים נוספים. קורסי אונליין תמיד יהיו מותאמים אישית לכל סטודנט, כי הוא זה ששולט בשיעורים עצמם. למידה בקצב אישי לעד תהיה עדיפה ונכונה יותר, מאשר למידה קולקטיבית תוך כדי התעלמות מוחלטת מצרכים אישיים.